Dwie historie – całkowicie różne pod względem historycznym, a jednak ze wspólnym mianownikiem. Porywająca i przerażająca powieść o wierze, o poszukiwaniu prawdy, o relacjach w społeczeństwie żydowskim i katolickim. 

Autor postanowił opisać dwie przeplatające się historie. Jedna umiejscowiona w XVII w. Pradze. Młody chłopiec ucieka z żydowskiego domu i postanawia przejść na chrześcijaństwo. Przychodzi do konwertyty Franciszka Kawki. Zostaje wytropiony i zabrany do swojego środowiska. Tutaj kończy się wiedza o dalszym losie chłopca. Zostaje on odnaleziony martwy w domu ojca, który twierdzi, że śmierć nastąpiła na skutek padaczki. Jego ciało po śmierci nie uległo rozkładowi, ale było sprężyste, wydawało świeżą woń i roniło świeżą krew. Lekarz po zbadaniu chłopca oświadcza ….

Druga historia dzieje się we współczesnej Pradze. Nastolatek, który mieszka z ojcem nie wraca do domu o stałej porze. Ojciec próbuje znaleźć odpowiedź, gdzie jest jego syn. Tropiąc prawdę dowiaduje się o komputerowej grze do której dostęp mają tylko wybrani.

Co łączy przeszłość i teraźniejszość?

Śmierć chłopca to tylko pretekst do wybuchu religijnej nienawiści od lat skrywanej i tłumionej w społeczeństwie. Opisana w emocjonalny sposób przeraża …

W książce opisano autentyczne zdarzenie z przeszłości.

Marek Toman (ur. 1967) czeski pisarz, tłumacz i dyplomata. Z pasją historyka-detektywa odkrywa barwne dzieje społeczności żydowskiej w Czechach. Opisuje trudne relacje między Żydami a chrześcijanami. Jego książki przetłumaczono na języki: angielski, fiński, estoński i węgierski.

 

ZOBACZ

Informacje techniczne:

wydanie pierwsze
data wydania listopad 2016
ISBN 978-83-277-1242-4
stron 456
format 142×202 mm
oprawa miękka