Czy wiecie, że były takie czasy, kiedy plecaki były rarytasem, a dzieci nosiły do szkoły zeszyty w koszykach? Tak… Może niektórzy jeszcze pamiętaj – były do lata 50-te XXw. W wielu domach nie było elektryczności a dzieci spędzały wiele czasu wolnego na polu pomagając rodzicom. Mimo to potrafiły wspaniale się bawić i pielęgnować przyjaźnie.

Zenon Gierała stworzył powieść życiem pisaną. Wiele w niej prawdy i opisu historycznych zdarzeń takich jak słynna bitwa pod Komarowem w 1920r. Są też prawdziwe historie których doświadczył autor książki. Nie zbrakło fikcji literackiej. Głównym bohaterem jest Wojtek – uczeń mieszkający we wsi Śniatycze. Chodzi do szkoły potrafi przynieść na lekcję religii organizowane w salce przykościelnej mysz, przeżywa pierwszą miłość, beztrosko spędza czas z najlepszymi kolegami – wymyślając przeróżne rozrywki, za karę sprząta strych na plebanii…

Głównym atutem książki jest zgrabne opisane realiów z tamtych czasów. Czytelnik poznaje różne słówka codziennego użytku t.j. melasa wygon, parnik. Doświadcza tamtej epoki naturalnie, bez zbędnego zanudzenia historią.

Polecam jako lekturę wielopokoleniową – dla najstarszych, aby przypomnieli sobie dawne czasy i dla tych młodszych aby doświadczyli że życie potrafi być ciekawe i pełne przygód.

ZOBACZ

Informacje techniczne:

Stron: 288

Oprawa: miękka

Format: 148 x 210 mm

ISBN: 978-83-7971-044-7

Rok wydania: 2015