Kiedy potrzebujemy pomysłu na proste i efektowne prace plastyczne, zarówno na lekcje religii, jak i w domu, śmiało możemy sięgnąć po świetną książkę „Mamo, tato, zrobię arkę! Biblijne historie i prace plastyczne dla dzieci”. Znajdziemy tam pomysły nie tylko na tytułową arkę, ale też na ok. 50 elementów związanych z różnymi scenami biblijnymi. Dowiemy się np. jak uszyć szatę Józefowi, zrobić maskę lwa, który towarzyszył Danielowi w jaskini, ale też jak wykonać łódź dla Jezusa, który ucisza burze na jeziorze lub kolaż przedstawiający koguta piejącego Piotrowi.

Zaskakuje mnogość proponowanych technik. Autorka Gillian Champan, ma bogaty warsztat i proponowane przez nią metody są bardzo różnorodne. Jednocześnie widać, że Autorka zna realia (niecierpliwość dzieci) i dlatego zamiast szycia proponuje odpowiedni klej, a zamiast żmudnego rysowania, błyskawiczne wycinanie ilustracji z gazet. Troszczy się też o bezpieczeństwo i dlatego przy niektórych pracach, sugeruje pomoc dorosłych.

Oczywiście każda sytuacja biblijna jest opisana w przystępny sposób. Pozwala to na zapoznanie się z treścią Pisma św., niekiedy pojawiają się zachęty do przemyślenia postaw wybranych bohaterów. Zdjęcia kolejnych etapów powstawania prac, ułatwiają ich wykonanie. Na wszelki wypadek pokazane jest także dzieło końcowe, które mobilizuje i zachęca do wysiłku.

Prace plastyczne wciągają bez względu na wiek i dlatego propozycje przedstawione w „Mamo, tato, zrobię arkę! Biblijne historie i prace plastyczne dla dzieci” to świetna zabawa nie tylko dla dzieci.

Godne polecenia!

Wydawnictwo JEDNOŚĆ

Stron: 112
Oprawa: twarda
Format: 210 x 280 mm
Rok wydania: 2017
Wiek czytelnika 7+
ISBN: 978-83-7971-629-6