Ciekawa lekcja religii zainteresuje ucznia i skłoni do autorefleksji. Warto sięgać po gotowe, starannie przygotowane pomoce audiowizualne, takie jak seria Lekcja Religii. 10 minutowe filmiki sprawdziły się na niejednej katechezie – zainspirowały i skłoniły do dyskusji.

Polecam ze względu na zbliżające się Święto Matki Bożej Gromnicznej – nie zawsze znane i rozumiane przez uczniów.

 Tom 7 z serii Lekcja Religii poświęcony jest Matce Bożej. Zawiera 6 filmików: Maria z Nazaretu, Zwiastowanie, Wniebowzięcie, Matki Bożej Gromnicznej, Objawienia Maryjne, Różaniec. Do każdej lekcji przygotowany jest scenariusz zajęć z ciekawymi załącznikami- materiałem źródłowym uzupełniającym i porządkującym wiedzę na dany temat. Nowatorskim pomysłem całej serii jest odniesienie nie tylko do nauczania Kościoła, ale także ukazanie stanowiska innych Kościołów oraz wybranych religii. W takim świetle uczeń widzi piękno naszej religii oraz doświadcza ekumenicznego podejścia do nauczania innych Kościołów.

Przykładowe wątki: Jak postrzegają Maryję muzułmanie i protestanci; Wniebowzięcie NMP, a Kościół starokatolicki mariawitów; Święto Matki Bożej Gromnicznej w Kościele prawosławnym; objawienia prywatne; różaniec buddyjski.

 

ZOBACZ

INFORMACJE TECHNICZNE

Liczba stron:64
Wymiary:180 x 190
Oprawa:twarda
ISBN:978-83-7516-401-5