Czyszczenie domowymi środkami jest prawdziwą przyjemnością!

 „EKOsprzątanie. Cudowne środki czystości” pomoże nam w różnych życiowych sytuacjach jak sprzątanie, czyszczenie, przygotowywanie środków czystości, itp.

W tej książce znajdziecie porady dotyczące sprzątania, dezynfekowania oraz usuwania plam i nieprzyjemnych zapachów, a także liczne receptury na środki do wnętrz, mebli i sprzętów domowych.

Znajduje się w niej mnóstwo pomysłów i podpowiedzi jak sobie poradzić z usuwaniem plam, czy pozbyciem się groźnych insektów. Zebrano w niej proste rozwiązania, które można bez problemu zastosować w każdej chwili, ponieważ potrzeba do nich tylko takich środków czy składników, które mamy w domu.

Już nasze babcie sięgały po ocet spirytusowy, sodę oczyszczoną, cytrynę i glinki, aby zadbać o czystość w domu. Do dzisiaj wszystkie opisane w książce produkty są wyjątkowo skutecznymi i jednocześnie nietoksycznymi środkami. Warto poznać ich zalety, dowiedzieć się, jak je stosować, a następnie zacząć wymyślać własne przepisy na tanie ekologiczne produkty.

Przy okazji wykorzystujemy produkty nietoksyczne i nieszkodzące zdrowiu czy środowisku – jesteśmy ekologiczni.

W sklepach pełno jest środków czystości do wszystkiego, działających bakteriobójczo, rozsiewających zapach czystości, dostępnych w pięknych opakowaniach i szeroko reklamowanych. Do środków czystości producenci dodają kolejne rozpuszczalniki, kolejne składniki chlorowane i powierzchniowo czynne, byle tylko były coraz skuteczniejsze. Składniki przemysłowych środków czystości są szkodliwe dla naszego zdrowia i jeszcze bardziej dla środowiska naturalnego.

Wszystkie przedstawione tu pomysły zostały szczegółowo zbadane i przetestowane pod kątem rzeczywistej skuteczności.

Soda oczyszczona, ocet spirytusowy, mydło marsylskie, czarne mydło, cytryna były już używane przez nasze babcie. Wymienione produkty to wyjątkowo skuteczne, nietoksyczne środki czystości. W dodatku są biodegradowalne i generują umiarkowane ilości dwutlenku węgla, również z tego powodu, że sprzedawane są w niewielkich, zazwyczaj kartonowych opakowaniach albo dostępne są luzem, jak cytryny.

Ocet spirytusowy, soda oczyszczona, czarne mydło w płynie, mydło marsylskie w kostce – wszystkie te produkty są tańsze niż przemysłowy proszek do prania, płyn zmiękczający, płyn do szyb i do mycia naczyń, odkamieniacze, produkty udrażniające kanalizację czy środki oczyszczające powietrze, i z powodzeniem mogą je zastąpić. Nie trzeba długo liczyć, żeby zobaczyć ewentualne oszczędności.

Autorzy książki podają proste i wręcz banalne, ale ciekawe rozwiązania.

Dowiemy się więc m.in.: co zrobić, żeby pościel była śnieżnobiała, jak zrobić domowy dezodorant, jak dbać o rośliny doniczkowe by były zdrowe.

Książka jest wydana na wysokim poziomie. Każdej poradzie towarzyszą szczegółowe opisy, które dowodzą niezbicie, jak łatwo jest owe rozwiązania zastosować w praktyce.

„EKOsprzątanie. Cudowne środki czystości” to dobry prezent na każdą okazję.

Odbiorcy:

– osoby praktyczne, które lubią mieć rozwiązanie w każdej sytuacji,

– wszyscy kierujący się w życiu zasadami ekologii.

Dlaczego warto sięgnąć po tę publikację:

– pomaga i uczy stosować praktyczne rozwiązania ułatwiające codzienne życie,

– podpowiada wiele łatwych do zastosowania sposobów, które pomogą całkowicie wyeliminować różne trudności –  co prawda drobne, ale dokuczliwe i wywołujące niepotrzebny stres.

zobacz

Informacje techniczne

Tytuł: EKOsprzątanie. Cudowne środki czystości.

Autor: Sylvie Fabre, Isabelle Louet

Tłumaczenie: Zofia Pająk

Format: 190×225 mm

Ilość stron: 224

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Rok wydania: 2019

ISBN: 978-83-7971-914-3