Już w piątek 25.09 rozpoczyna się Festiwal Książki dla Dzieci i Młodzieży „Czytajmy” na Zamku Królewskim w Warszawie w Arkadach Kubickiego w godzinach 10-18.00. Warto zwrócić uwagę na ciekawy program w sobotę 26.09, w którym nawet katecheta znajdzie inspiracje dla siebie i swoich uczniów.

1. Stoisko Fundacji KASISI. Prowadzą ją w Zambii Siostry Służebniczki Maryi Niepokalanej z polskiej Starej Wsi. W Kasisi mieszka ok 230 dzieci. Część z nich ma HIV, część ma już AIDS, gruźlicę, anemię, grzybicę, itp. Część jest całkiem zdrowa, ale potrzebuje miłości i wsparcia. Podczas festiwalu odbędzie się wspólne rodzinne czytanie z Szymonem Hołownią afrykańskich bajek w lokalnym języku nyanja (niandża), którym posługują się dzieci mieszkające w Kasisi. Każde dziecko biorące udział w tym spotkaniu za symboliczny datek na rzecz dzieci, którymi opiekuje się Fundacja otrzyma afrykańską bajkę wraz z historyjką rysunkową do pokolorowania. Na stoisku będzie można zobaczyć afrykańskie rękodzieło np. obrazy namalowane przez podopiecznych sierocińca oraz spotkać się z Szymonem Hołownią i nabyć jego najnowszą książkę „Jak robić dobrze” z autografem. Książka to autorski przepis jak przyrządzić dobro, opowiadająca o spotkanych w Afryce ludziach, niezwykłych miejscach oraz niecodziennych sytuacjach, które uczą nowego spojrzenia na drugiego człowieka oraz otaczający nas świat. (26.09, 12.00-13.00)

Szczególnie zachęcam na to spotkanie katechetów prowadzących Koła Misyjne.

2.Zajęcia plastyczne MIĘDZY NIEBEM A ZIEMIĄ prowadzone przez Wydawnictwo Sióstr Loretanek. Wspólne malowanie panoramicznego pejzażu do treści czytanych książek. (26.09, 10.00-11.00)

3.Cecylka Knedelek i dzieciaki z ulicy Tulipanowej – warsztaty prowadzone przez Wydawnictwo Jedność  (26.09, 12.30-13.30)